Úspěšné tažení florbalistek OA Tábor – zvítězily v krajském kole

V pátek 23. března se ve sportovní hale v Jindřichově Hradci uskutečnilo krajské kolo ve florbalu dívek, pořádaného Asociací školských sportovních klubů. Turnaje se zúčastnilo 6 středních škol z Jihočeského kraje, vesměs vítězů okresních kol. Na turnaji bojovalo také naše družstvo Obchodní akademie a VOŠE Tábor, které okres vyhrálo v prosinci 2017. Turnaj proběhl systémem každý s každým a na základě počtu získaných bodů vzešel vítěz.

Naše dívky nejprve hladce porazily SOŠ a SOU Jindřichův Hradec 4:1 a poměrně snadno přehrály i Gymnázium Strakonice 4:2. Díky bezchybné obraně si poradily i s VOŠS a SPgŠ Prachatice v poměru 2:0 a na bednu už to nebylo daleko. Těžké utkání pak hráčky čekalo proti favoritkám, loňským krajským vítězkám, z OA TGM Jindřichův Hradec. Ačkoli holky prohrávaly již 0:2, bojovností a nasazením otočily na konečných 3:2. Svou dominanci podtrhly porážkou Obchodní akademie Písek v divoké přestřelce 5:3.

Děvčata po celou dobu turnaje bojovala jako lvice a nevzdávala se ani při nepříznivém vývoji utkání. Díky tomu se jim podařilo všechny soupeřky porazit a dokráčet tak s plným počtem 15 bodů k celkovému vítězství v turnaji s konečným skóre 18:8. Florbalistky Obchodní akademie a VOŠE Tábor získaly nejen diplom a krásný pohár, ale také možnost utkat se jako vítězky Jihočeského kraje s vítězkami Plzeňského a Středočeského kraje v kvalifikačním klání o postup do republikového finále. Kvalifikace se uskuteční již ve středu 4. dubna 2018 v Plzni. Holky, budeme vám držet palce a přejeme hodně úspěchů.

Hráčkám celého florbalového družstva složeného ze 14 dívek od 1. po 4. ročník blahopřejeme k vítězství v celém turnaji a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Mgr. Rostislav Radimecký
vedoucí družstva


www.kraj-jihocesky.cz www.auritus.cz www.unium.cz www.tabor.cz www.csicr.cz www.naerasmusplus.cz
www.msmt.cz www.nuov.cz www.infoabsolvent.cz www.primat.cz www.novamaturita.cz  
www.vejska.cz www.mladiinfo.cz