Soutěž Ekonomický tým JUNIOR 2019

Dne 3. října 2019 se zúčastnili vybraní žáci čtvrtého ročníku naší školy krajského kola soutěže Ekonomický tým JUNIOR 2019, kterou každoročně pořádá Obchodní akademie v Písku.

Smyslem soutěže je ověřit znalosti v oblasti ekonomiky, účetnictví, informačních technologií a komunikovat prostřednictvím prezentace na zadané ekonomické téma.

Soutěž byla rozdělena do dvou disciplín – test odborných znalostí na 75 minut a prezentace na zadané téma (možnosti investování) po půlhodinové přípravě na deset minut.

O vítězství usilovalo celkově deset týmů z pěti ekonomicky zaměřených škol z jižních Čech. Naše škola vyslala na tuto prestižní soutěž dva týmy. Každý tým měl tři členy. První tým (TA I) byl tvořen žákyněmi ze třídy 4. A ve složení Alice Kotounová, Martina Mišurová a Nikola Vrtišková, druhý tým (TA II) byl vybrán ze třídy 4. L v sestavě Michaela Heřmánková, Jiří Karman a Michala Nečasová.

I přesto, že se naši žáci na „bednu“ nedostali, výsledky nebyly špatné. Každý náš tým byl v jedné z disciplín na druhém místě. Dá se říci, že naše škola zanechala v Písku dobrý dojem. Žáci si vyzkoušeli, jak na tom se svými vědomostmi a dovednostmi ve zmiňovaných oblastech jsou, a nebáli se srovnání s ostatními školami v našem regionu


www.kraj-jihocesky.cz www.auritus.cz www.unium.cz www.tabor.cz www.csicr.cz www.naerasmusplus.cz
www.msmt.cz www.nuov.cz www.infoabsolvent.cz www.primat.cz www.novamaturita.cz  
www.vejska.cz www.mladiinfo.cz