Adventní zájezdy 2019

Tak jako každý rok organizovala naše škola adventní zájezdy, v letošním roce dokonce dva: do Vídně a do Drážďan.

Ve Vídni byla naší první zastávkou letní rezidence rakouských císařů – zámek Schönbrunn. Kromě vycházky k vyhlídkovému pavilonu Gloriette, odkud byl krásný výhled na celé město, jsme se vánočně naladili u stánků na trhu před zámkem. Ke koupení byly vánoční dárky a zdejší kulinářské speciality. Pokračovali jsme do centra města, kde jsme navštívili císařskou klenotnici (Schatzkammer) a katedrálu svatého Štěpána (Stephansdom). Poté jsme se již vydali na největší vánoční trhy ve Vídni, které se každoročně konají před radnicí. Neodolali jsme vyhlášeným dobrotám – punč, ovoce v čokoládě, preclíky, klobásy. Všechny hlavní ulice a celé náměstí byly překrásně nasvícené, všude zněla vánoční hudba, a tak se nelze divit, že se nám nechtělo zpátky do autobusu.

V Drážďanech jsme si nejprve prošli centrum města s komplexem barokních budov (Zwinger), kostelem Panny Marie (Frauenkirche), budovou Saské státní opery (Semperoper). Poté jsme na největším vánočním trhu (Striezelmarkt) v centru dostali rozchod, který jsme využili k nákupům upomínkových předmětů a k ochutnání zdejších dobrot (klobásy, trdelníky, plnoletí si dali svařené víno).

Protože jsme měli dostatek času, rozhodli jsme se zajít do nákupního centra PRIMARK, kde byly i pro nás ceny poměrně příznivé.

Zájezd se nám líbil, jediným negativem bylo, že druhý den jsme museli brzo vstávat a jít do školy.

Příští rok bychom rádi navštívili vánoční trhy v Berlíně, Amsterdamu, Salzburgu nebo Budapešti.

studenti 1.L


www.kraj-jihocesky.cz www.auritus.cz www.unium.cz www.tabor.cz www.csicr.cz www.naerasmusplus.cz
www.msmt.cz www.nuov.cz www.infoabsolvent.cz www.primat.cz www.novamaturita.cz  
www.vejska.cz www.mladiinfo.cz