Tábor (Česká republika) – projektové setkání

9. 10. 2011 – 12. 10. 2011

První den (pondělí) jsme věnovali seznamovacím aktivitám, připravili jsme cestu Táborem s úkoly a potom studenti z fotografií vytvořili fotopříběh na počítači s titulky a hudbou. Úspěšná i zábavná byla i hodina základů češtiny pro maďarské a rakouské studenty nebo společné kreslení portrétů účastníků setkání.

Během úterního dopoledne jsme společně vyhodnotili výsledky společné ankety v jednotlivých zemích, povídali si o dobrovolnictví v našich životech a na závěr ve skupinkách sehráli krátké scénky o pomoci druhým.

Pěkným závěrem bylo odpoledne v komunitním centru Cheiron T, které se věnuje dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. Naši studenti (myslím i cizince) měli nachystané hry a výrobu šperků, Romské děti tančily, zpívaly a povídaly o Romech. Program se rozeběhl a každý si našel své místo a zábavu, která mu vyhovovala. Jak my, tak i pracovníci centra, jsme si na závěr řekli, že odpoledne se vydařilo víc, než jsme očekávali.

Závěrečný večer byl ve znamení bowlingu a společné večeře účastníků setkání.

Zahraniční studenti byli ubytovaní v rodinách. Maďarští studenti navštívili Prahu, České Budějovice a Český Krumlov, rakouští na zpáteční cestě udělali zastávku v Českých Budějovicích.


www.kraj-jihocesky.cz www.auritus.cz www.unium.cz www.tabor.cz www.csicr.cz www.naerasmusplus.cz
www.msmt.cz www.nuov.cz www.infoabsolvent.cz www.primat.cz www.novamaturita.cz  
www.vejska.cz www.mladiinfo.cz