Bolungarvík (Island) – projektové setkání

6. 5. 2011 – 12. 5. 2011

   

V pátek 6. května 2011 začala naše cesta na projektové setkání na Islandu. Prvním naším cílem bylo hlavní město Reykjavík, odkud jsme se následující den vydali se studenty a učiteli ze Španělska, Rakouska, Německa a Lucemburska na výlet po trase Golden Circle: navštívili jsme vodopády Gullfos, gejzíry Geysir a Strokkur, údolí Thingvellir atd. Protože sluníčko bylo vysoko nad obzorem ještě v deset hodin večer, mohli jsme po návratu pokračovat v prohlídce Reykjavíku.

V neděli nás čekala dlouhá cesta okolo pobřeží a fjordů na místo projektového setkání na severozápadě – do Bolungarvíku. Ani jsme se nenadáli a náš autobus zastavil před školou v této přímořské vesničce. Tam už na nás čekali učitelé a studenti z Islandu společně s rodinami, kde jsme byli ubytováni.

Od pondělí začal program ve škole, kde jsme byli vřele přivítáni a rozděleni do mezinárodních skupin. Každý den jsme zahajovali anglickými, španělskými a islandskými písničkami, které nás vždy pozitivně naladily. Program dále obsahoval např.: poznávání města formou úkolů, „obchodovali“ jsme s oblečením, předvedli svého „ideálního“ podnikatele, zpracovávali jsme prezentace, které jsme pak předváděli ostatním. Nechyběla ani zábava: soutěž, kdo postaví nejhezčí hrad z písku, olympiáda ve sportovních disciplínách, společenské hry atd.

V den odjezdu se s námi všichni velice mile rozloučili a islandští učitelé nás potěšili dárkem.

Projektové setkání na Islandě bylo jeden obrovský zážitek. Přivezli jsme si krásné vzpomínky a nové zkušenosti. Jen škoda, že pobyt nemohl trvat déle, ale i tak si myslíme, že za poměrně krátkou dobu jsme poznali jaký Island a jeho obyvatelé jsou.


www.kraj-jihocesky.cz www.auritus.cz www.unium.cz www.tabor.cz www.csicr.cz www.naerasmusplus.cz
www.msmt.cz www.nuov.cz www.infoabsolvent.cz www.primat.cz www.novamaturita.cz  
www.vejska.cz www.mladiinfo.cz