Setkání projektu ESCAPE – Linz (Rakousko)

1. – 7. února 2015

Od 1. – 7. února navštívilo 5 studentů naší školy město Linec v rámci projektu Escape. Měli jsme možnost se setkat se studenty z ostatních partnerských zemí – Maďarska, Rumunska, Bulharska, Rakouska, Slovenska a Slovinska. Bydleli jsme všichni společně na stejné ubytovně a mohli se s nimi bavit a mimo určený program, poznat jejich zemi, jazyky nebo způsob vzdělání.

Nejvíce sympatičtí nám přišli Slováci a Rumuni, protože byli přátelští a komunikativní. Díky angličtině jsme se mohli mezi sebou bavit, ačkoli jsme ji neměli na stejné úrovni. A teď něco k programu. V průběhu prvních dní jsme byli rozděleni do 4 mezinárodních skupin: infrastruktura, turismus, škola a vzdělání. V těchto skupinách jsme pracovali na prezentacích o zadaném tématu. Dále jsme navštívili hospodářskou komoru, kde jsme se seznámili s významnými osobami, které oficiálně zahájili projekt. Zástupci studentů potom představili svá města a školy.

Nejvíce nás zaujala noční procházka Lincem a Ars Electronica Centre. Dále jsme také navštívili nejstarší město Horního Rakouska, město Enns a také významnou galerii.

Pobyt v Linci se nám moc líbil a během setkání jsme se zdokonalili v angličtině.

Tereza Spěváčková, Kateřina Ďurišová, 1.L


www.kraj-jihocesky.cz www.auritus.cz www.unium.cz www.tabor.cz www.csicr.cz www.naerasmusplus.cz
www.msmt.cz www.nuov.cz www.infoabsolvent.cz www.primat.cz www.novamaturita.cz  
www.vejska.cz www.mladiinfo.cz