Kariérní den na škole – 26. února 2019

Jak probíhal?

Na 40 studentů školy mělo možnost vyzkoušet si cvičné přijímací pohovory se skutečnými firmami (ČSOB, Efaflex, Agentura Czech-us, Brainstorm Magazine, Institut rozvoje kompetencí) a dále se v rámci workshopu se dozvědět, jak probíhá výběrové řízení ve státní správě.

Divadelní učebnice 20. století

V pondělí 28. ledna 2019 se žáci 4. ročníků zúčastnili divadelního představení.

Divadelní učebnice aneb české divadlo 20. století

Soubor Divadélka pro školy z Hradce Králové předvedl několik krátkých scének od známých českých dramatiků 20. století. Mohli jsme zhlédnout Čapkovu Válku s mloky, která zaujala svým kostýmovým zpracováním všechny diváky. Následovaly inscenace od slavných dvojic Voskovce a Wericha, Svěráka a Smoljaka či Suchého a Šlitra.

Soutěž v účetnictví MD – DAL

28. a 29. ledna 2019 se konal ve Znojmě 13. ročník celostátní soutěže v účetnictví pro žáky středních škol MD – DAL, kterou tradičně pořádá Soukromá vysoká škola ekonomická ve Znojmě. Jde o největší soutěž v účetnictví v České republice.

Angličtinář roku 2018/2019

V pátek 30. listopadu zasedlo 36 žáků prvních až čtvrtých ročníků k počítačům, aby během šedesátiminutového online testu zjistili své znalosti a dovednosti v angličtině v rámci 8. ročníku mezinárodní soutěže Angličtinář roku. Jeho součástí byla gramatika, poslech a orientace v textu. Celkem se soutěže účastnilo více než 21 110 studentů z 30 zemí.

Skvělý výkon naší studentky

Dne 12. ledna 2019 se konalo Mistrovství České republiky v cyklokrosu v obci Holé Vrchy. Získat medaili v silné konkurenci a navíc v rozbláceném terénu bylo velmi obtížné. A přesto se to „naší Kamče“, tedy studentce ze třídy 3. B, podařilo! Obsadila krásné 3. místo v kategorii ženy elite a bronzová medaile ji na stupních vítězů určitě pěkně hřála!


www.kraj-jihocesky.cz www.auritus.cz www.unium.cz www.tabor.cz www.csicr.cz www.naerasmusplus.cz
www.msmt.cz www.nuov.cz www.infoabsolvent.cz www.primat.cz www.novamaturita.cz  
www.vejska.cz www.mladiinfo.cz