Divadelní cestopis s Roxanou alias Tinou Klečackou

Dne 31. května 2016 u nás vystoupilo Divadélko pro školy z Hradce Králové. Přijeli dva herci Vít Troníček a Michal Moravec, kteří nás provedli divadelní historií od renesance po realismus.

Představení začalo ukázkou z tragédie Hamlet a poté následovaly další hry, jako například Zdravý nemocný, Sluha dvou pánů, Revizor, Cyrano z Bergeracu a vše zakončila hra Maryša. Herci nám vždy podali lehký výklad o životě a díle autora a stručný obsah hry, kterou nám poté zahráli.

Herci zapojovali i diváky, jedné spolužačce vzali svačinu a uprostřed hry se začali „ládovat“ Bebe sušenkami, které zakomponovaly i do jedné z her:

Vidím krásné temné nebe,
před chvíli jsem jedl Bebe.

V Revizorovi si vybrali F. Adamovského jako hejtmana (klaněli se mu až k zemi!) a V. Týnavský se zase stal Františkem z Maryši. Vrcholem představení se však stala ukázka ze hry Cyrano z Bergeracu, v níž si herci vybrali naši spanilou spolužačku Tinu Klečackou, jež si všechny získala svým skvělým výkonem (herci jí poté nabídli budoucí spolupráci :-)).

Představení si všechny získalo, protože bylo pojato vtipnou formou. Učinkující předvedli skvělou improvizaci, např. při našem netradičním zvonění, zaujali nás díky svým vtipným kostýmům a rekvizitám: provaz jako střeva, plyšové srdce, plastový puding atd. Komunikace mezi diváky a herci krásně fungovala, neboť ti dokázali zapojit každého, na koho se podívali.

Hra sklidila velký aplaus a všichni se těšíme na další představení.

Martina Pokorná, Jana Jelínková, 3. A


www.kraj-jihocesky.cz www.auritus.cz www.unium.cz www.tabor.cz www.csicr.cz www.naerasmusplus.cz
www.msmt.cz www.nuov.cz www.infoabsolvent.cz www.primat.cz www.novamaturita.cz  
www.vejska.cz www.mladiinfo.cz