Murder at Wimbledon

Divadelní představení v anglickém jazyce, 21. října 2015

Naši školu pravidelně navštěvuje pražské divadlo The Bear, které hraje krátké hry v anglickém jazyce pro studenty základních i středních škol. Herci divadla dovedou rychle navázat kontakt s publikem a zapojit ho do děje.

Letos bylo téma „Murder at the Wimbledon“, tedy „Vražda na Wimbledonu“. Nejdříve s námi prošli slovíčka, která bychom k tomuto tématu měli znát. Poté nám představili všechny postavy a samotný děj mohl začít. Dva naši spolužáci si zahráli jako „ball girl/boy“ (podavačku a podavače míčků).

Ocitli jsme se v semifinále ženské čtyřhry ve Wimbledonu, ve které proti sobě hrají zkušená hráčka Valery a nastupující hvězda Cathy. Cathy je blízko vítězství, když semifinále přeruší déšť. Během přestávky je Valery otrávena. Policie začíná vyšetřovat, mezi podezřelé patří trenér obou tenistek a agentka Cathy.

Děj byl napínavý, s nečekaným závěrem. Herci nechali na nás, abychom vyřešili, kdo vlastně zabil jednu z hlavních postav. Po krátké poradě jsme na to přišli. Vrahem byl tenisový trenér, který se takto chtěl zbavit závazků smlouvy s Valery. Věříme, že většině se divadlo líbilo a mohli jsme si v praxi otestovat naši angličtinu. Představení se zúčastnili žáci 1. – 4. ročníku školy.

Jana Jelínková a Eliška Prucková, 3.A


www.kraj-jihocesky.cz www.auritus.cz www.unium.cz www.tabor.cz www.csicr.cz www.naerasmusplus.cz
www.msmt.cz www.nuov.cz www.infoabsolvent.cz www.primat.cz www.novamaturita.cz  
www.vejska.cz www.mladiinfo.cz