Lucie Šetelíková

– studentka 4.L obchodní akademie, juniorská reprezentantka v atletice a talent roku 2012 ve sportovní kategorii středoškoláků

Celé čtyři roky reprezentovala školu v mnohých sportovních odvětvích včetně atletiky, kdy přispěla velkou měrou ke každoročnímu postupu školního týmu na republikové finále Corny poháru – nejlepší úspěchem pro školu bylo 3. místo v roce 2011. Kromě toho se v roce 2012 stala přebornicí kraje v silovém čtyřboji.
Za vzornou reprezentaci školy patří Lucce velký dík.

1. Jak dlouho se atletice věnuješ a kdo tě k ní přivedl?

Letos je to už jedenáctým rokem. Na základní škole už od první třídy mě začali brát na školní atletické závody a ve třetí třídě se mě na doporučení ujal můj první trenér Libor Junek. Jinak ke sportu jako takovému mě přivedl děda, který mě v něm s babičkou podporuje dodnes.

2. Kde, jak často a pod jakým vedením trénuješ?

Trénuji zde v Táboře na stadionu Míru, pod vedením trenéra Davida Bora, 6x týdně.

3. Jaké jsou tvé oblíbené disciplíny?

Tak určitě je to víceboj, dále jsou to sprinty – 200 m, 400 m.

4. Jaké jsou tvoje největší úspěchy?

Pro mě mají největší váhu tituly mistra republiky v sedmiboji a potom stříbro z MČR žen a mužů do 22 let z běhu na 200 m. Dále účast ve finále na 200 m na světové gymnaziádě, která se konala v Katarském Doha, kam jsem se měla možnost podívat i díky podpoře školy a shovívavosti učitelů.

5. Jaký je tvůj největší vzor?

Od malička obdivuji Jelenu Isinbayevou a Tomáše Dvořáka.

6. Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Dát se zdravotně co nejdříve dohromady (pozn. čeká ji operace nohy), poté se dostat na VS nejlépe do Prahy nebo Brna, kde bych s atletikou chtěla nadále pokračovat.

7. Jak zvládáš školu s tréninkem a se vším co k tomu patří?

Někdy je to sice náročné a nevím co dřív, ale když člověk něco chce a jde si za tím tak jde všechno. Samozřejmě by to nešlo bez loajality školy a učitelů, kterým za to musím zpětně poděkovat.

8. Kromě atletiky reprezentuješ školu i v dalších sportovních odvětvích (odbíjená, košíková, florbal, přespolní běh a silový čtyřboj). Který z těchto sportů tě nejvíce baví a kde si získala potřebné dovednosti?

Sport mám ráda jako takový, takže z  těchto vyloženě favorita nemám. Je to pro mě příjemné zpestření k atletice, která mi k tomu asi dala i takový ten všestranný základ.

9. Jak trávíš svůj volný čas?

Když se nějaký naskytne, tak ho trávím nejraději s blízkými lidmi, na které jinak čas nemám. Dále si ráda kreslím, miluji hudbu a cestování.


www.kraj-jihocesky.cz www.auritus.cz www.unium.cz www.tabor.cz www.csicr.cz www.naerasmusplus.cz
www.msmt.cz www.nuov.cz www.infoabsolvent.cz www.primat.cz www.novamaturita.cz  
www.vejska.cz www.mladiinfo.cz